PŁYTY FESTIWALU TEN-TON MOŻNA KUPIĆ W SKLEPIE INTERNETOWYM WYGRAJ SUKCES
Piosenki można odsłuchać na kanale YouTube wydawnictwa MTJ
PIOSENKI SEWERYNA KRAJEWSKIEGO
Płyty CD wydawane przez Dorożkarnię w cyklu Ten Ton są ewenementem na rynku polskiej fonografii. Ich wyjątkowość polega na uwzględnieniu potrzeb edukacyjnych dydaktycznych w procesie nauczania śpiewu. Płyty Ten Ton to seria wydawnictw festiwalowych, która jest jedyną w Polsce propozycją dla trenerów wokalnych, która zawiera tzw. podkłady muzyczne (półplaybacki) niezbędne do codziennej pracy z młodzieżą. Wybór repertuaru do kolejnych krążków oscyluje wokół najwybitniejszych twórców i wykonawców polskiej piosenki. Ich pomijana przez media twórczość na nowo opracowana muzycznie stanowi wzorcowy i ponadczasowy repertuar dla młodych wokalistów.
Odsłuchaj lub pobierz w formacie mp3 tutaj ->
MUZYCY:
Studio Piosenki TŁOCZNIA DŹWIĘKÓW,
Zespół instrumentalny pod kier. Jacka Piotrowskiego w składzie:
Marek Kisieliński – gitary
Artur Lisiecki – gitara
Robert Luty – perkusja
Robert Murakowski – trąbka, flugelhorn
Jacek Piotrowski – instrumenty klawiszowe, programowanie
Piotr Żaczek – gitara basowa
Jacek Piotrowski – aranżacja, produkcja muzyczna
Monika Malec – przygotowanie wokalne
Jacek Piotrowski, Andrzej Karp – realizacja dźwieku, mix (Studio Dorożkarnia)
Bartłomiej Kuźniak – mastering (Studio 333)
Anna Michalak – producent
Robert Lurty gra na instrumentach Evans, Meinl, Taye, 04D
Grzegorz Pohl – projekt okładki
Produkcja – Dorożkarnia 2011
Nagrań dokonano w Studiu Dorożkarnia.
SEWERYN KRAJEWSKI
wg Wikipedii (http://pl.wikipedia.org/wiki/Seweryn_Krajewski)
Seweryn Krajewski (ur. 3 stycznia 1947 w Nowej Soli) – polski kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista i gitarzysta muzyki pop, obdarzony głosem o charakterystycznej barwie i szerokich możliwościach, zarówno jeśli chodzi o skalę, jak i możliwości interpretacyjne; były lider zespołu Czerwone Gitary.
Kompozytor wielu przebojów muzycznych, pośród których wyróżniają się: „Nie zadzieraj nosa”, „Stracić kogoś”, „Dzień jeden w roku”, „Takie ładne oczy”, „Anna Maria”, „Gondolierzy znad Wisły”, „Szary kolor twoich oczu”, „Tak bardzo się starałem”, „Dozwolone do lat 18”, „Płoną góry, płoną lasy”, „Ciągle pada”, „Słowo jedyne – Ty”, „Mam dobry dzień”, „Remedium”, „Ludzkie gadanie”, „Niebo z moich stron”, „Nie spoczniemy”, „Niech żyje bal”, „Uciekaj moje serce”, „Czekasz na tę jedną chwilę”, „Miętowe pocałunki”.
Od 1964 współpracował z zespołem Pięciolinie, następnie Czerwono-Czarnymi. W grudniu 1965 został członkiem grupy Czerwone Gitary. Krajewski, Jerzy Kossela oraz Krzysztof Klenczon byli współliderami zespołu oraz kompozytorami większości piosenek; za czasów ich współpracy grupa osiągnęła szczyt popularności. Był czołowym solistą sopockiego klubu muzyki młodzieżowej Non Stop. Od 1970 lider Czerwonych Gitar. Krajewski prowadził także działalność solową. Nagrał albumy długogrające utrzymane w stylistyce muzyki pop (m.in. „Baw mnie”, „Lubię ten smutek. Opowieści muzyczne vol. I”, „Jestem”), a także bardziej wysublimowane ballady do słów Agnieszki Osieckiej („Strofki na gitarę”, „Części zamienne. Strofki na gitarę 2”). Autor muzyki filmowej, m.in.: „Och, Karol”, „Kochankowie mojej mamy”, „Wakacje w Amsterdamie”, „Kogel-mogel”, „Galimatias, czyli Kogel-mogel II”, „Uprowadzenie Agaty”, serial „Jan Serce”, serial „Kopciuszek”. Komponował również przeboje dla innych wykonawców (m. in. Irena Jarocka – „Gondolierzy znad Wisły”, Urszula Sipińska – „Trzymając się za ręce” (ballada wykonywana również przez Czerwone Gitary), Maryla Rodowicz – „Niech żyje bal”, Krzysztof Krawczyk – „Spieszmy się”).
W 2008 ukazała się płyta Edyty Geppert „Nic nie muszę” z kompozycjami Krajewskiego w aranżacji jazzowego pianisty Krzysztofa Herdzina. W 2009 ukazały się płyta z jedenastu kompozycjami Krajewskiego do wierszy Karola Wojtyły. Ponadto w 2009 ukazały się płyty: Andrzeja Piasecznego pt. Spis rzeczy ulubionych, na którą muzykę skomponował Seweryn Krajewski, koncertowa płyta Seweryna Krajewskiego w duecie z Andrzejem Piasecznym pt. Na przekór nowym czasom – live, wznowiona płyta pt. Jestem. Po ponad dziesięciu latach przerwy Seweryn Krajewski wrócił na estradę.
W roku 2011 przyznano mu Nagrodę Muzyczną „Fryderyk” w kategorii „Kompozytor roku” w sekcji muzyki rozrywkowej.
18 czerwca 2011 na uroczystości we Wrocławiu został odznaczony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis
DLACZEGO PŁYTA TEN TON JEST WYJĄTKOWA
Płyty CD wydawane przez Dorożkarnię w cyklu Ten Ton są ewenementem na rynku polskiej fonografii. Ich wyjątkowość polega na uwzględnieniu potrzeb edukacyjnych dydaktycznych w procesie nauczania śpiewu. Płyty Ten Ton to seria wydawnictw festiwalowych, która jest jedyną w Polsce propozycją dla trenerów wokalnych, która zawiera tzw. podkłady muzyczne (półplaybacki) niezbędne do codziennej pracy z młodzieżą. Wybór repertuaru do kolejnych krążków oscyluje wokół najwybitniejszych twórców i wykonawców polskiej piosenki. Ich pomijana przez media twórczość na nowo opracowana muzycznie stanowi wzorcowy i ponadczasowy repertuar dla młodych wokalistów. Płyta Ten Ton jest też elementem niewielu działań, które pozwalają „ocalić od zapomnienia” to, co wartościowe w polskiej piosence. Jej niekwestionowanym atutem są nowoczesne i zaskakujące aranżacje wybranych utworów oraz wykonania muzyki przez instrumentalistów współpracujących z najpopularniejszymi gwiazdami współczesnej polskiej piosenki (m. in.: Edytą Górniak, Natalią Kukulską, Kayah …)
Do chwili obecnej dzięki dorożkarniowemu przedsięwzięciu śpiewająca młodzież mogła doskonalić swe umiejętności wokalne wykonując piosenki z tekstami Jacka Cygana, Marka Dutkiewicza, kompozycje Seweryna Krajewskiego, Jarosława Kukulskiego i Maryli Rodowicz