Kategorie
Konkursy i festiwale

Festiwal Art Mokotów

 

 

Festiwal Art Mokotów to jednocześnie marka i historia Mokotowa. Wydarzenie, które pozwala w pełni pokazać, jak ciekawie można podchodzić do realizacji swoich pasji, twórczej, artystycznej ekspresji. Poprzez galę Art Mokotów młodzi artyści i artystki, animatorzy życia kulturalnego mają możliwość prezentacji swoich osiągnięć, a publiczność ma okazję poznać życie kulturalne dzielnicy.

Cieszę się, że nadal, mimo utrudnionych warunków, jest entuzjazm i chęć by kształcić się i rozwijać poprzez nasze domy kultury. Na gali Art Mokotów zobaczymy efekty pracy.

Trzymam kciuki za pielęgnowanie pasji wśród naszych młodszych i starszych talentów. Dziękuję im już teraz za niezapomniane wrażenia podczas ich występów. Życzę wszystkiego najlepszego!

Rafał Miastowski
Burmistrz Dzielnicy Mokotów
m.st. Warszawy

 

 

Zapraszamy na niepowtarzalne widowisko przygotowane wspólnie przez środowisko mokotowskich domów kultury:

Centrum Łowicka, Domu Kultury Dorożkarnia, Dom Kultury KadrMłodzieżowy Domu Kultury Mokotów i Służewski Domu Kultury.

Na jednej scenie występują wyjątkowi artyści – dzieci, młodzież i dorośli – tancerze, wokaliści i aktorzy, którzy na co dzień kształcą się pod kierunkiem profesjonalistów w swoich domach kultury.

Widowisko reżyseruje niezależny artysta – Bartosz Figurski.

Art Mokotów dotychczas odbywał się w latach: 2007, 2008, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020. W roku 2021 z powodu pandemii koncert przygotowaliśmy w wersji online.

Festiwal realizowany jest przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Mokotów.

 

Rada i Zarząd Dzielnicy Mokotów Miasta Stołecznego Warszawy

zapraszają na

ART MOKOTÓW 2022

21 stycznia 2022, piątek, godz. 19.00

Służewski Dom Kultury, ul. Jana Sebastiana Bacha 15

Obowiązują zaproszenia.

 

MOKOTOVIA CARNIVALE – ART. MOKOTÓW 2022

Zapraszamy na niepowtarzalne widowisko przygotowane wspólnie przez środowisko mokotowskich domów kultury. Na jednej scenie wystąpią wyjątkowi artyści – dzieci, młodzież i dorośli – tancerze, wokaliści i aktorzy, którzy na co dzień kształcą się pod kierunkiem profesjonalistów. Widowisko reżyseruje niezależny artysta – Bartosz Figurski.

Bartosz Figurski – na swoim koncie ma role w kilkudziesięciu spektaklach i występy na najważniejszych polskich scenach. Tańczył m. in. u Romana Polańskiego, Krystyny Jandy, Jana Peszka i Moniki Strzępki, współpracował z krajowymi i zagranicznymi choreografami.

 

AFERA Zespół
tytuł: Plum
AFERA Teatr Tańca
tytuł: Ja
Zespół działa od wielu lat, ma za sobą festiwale międzynarodowe, konkursy i konfrontacje taneczne w kraju. Skupia młodzież między 10 a 14 rokiem życia, w teatrze tańczy młodzież studencka. Obydwie grupy są właśnie w procesie prób do nowych spektakli, których premiera planowana jest na wiosnę.
Prowadzi: Magdalena Golla – tancerka, pedagożka.

BREAKDANCE
tytuł: Euphoria
Grupę tworzą wielbiciele tego efektownego tańca w wieku od lat 6. Zaawansowani szlifują umiejętności zdobyte na początku swej przygody z breakdancem: toprocki, dropy, power movesy, freeze’y i footworki. Uczą się też elementów bezpiecznej akrobatyki. Breakdance, choć przez chłopców zdominowany, jest także dla dziewcząt.
Prowadzi: Marek Konopka – tancerz, choreograf, b-boy.

DECYBELE  Zespół Wokalny
tytuł: Mała wieczność oraz History
Zespół działa od 2010 roku, pracuje w trzech grupach wiekowych (skupia osoby w wieku 10-21 lat). Ostatni spektakl zespołu nosi tytuł Hejt Made – to opowieść o uzależnieniach i o relacjach międzyludzkich, aktualnie grupa pracuje nad nową produkcją. Zainteresowani mogą w każdej chwili dołączyć do zespołu. Decybele zapraszają  osoby potrafiące się zaangażować, odpowiedzialne i… oczywiście posiadające dobry słuch muzyczny. Liczy się osobowość i wrażliwość kandydata. W dorobku zespołu są nagrody na konkursach, ale to nie one są priorytetem lecz rozwój: wokalny, teatralny i taneczny oraz kontakt z publicznością.
Prowadzą: Agnieszka Piotrowska-Hajduk – aranżerka wokalna i kompozytorka; Piotr Hajduk – aranżer instrumentalny; Gieorgij Puchalski – ruch sceniczny, taniec.

HIP-HOP AKADEMIA
tytuł: Own it
Grupa promuje kulturę HIP-HOP ze wszystkimi jej elementami poprzez zajęcia taneczne, batboxowe i występy będące fuzją tych stylów.
Prowadzi: Jan Władoń – tancerz, choreograf

JAZZ Studio Tańca
tytuł: Chusteczki
Studio skupia tancerki w wieku 14-18 lat, które zgłębiają techniki tańca jazzowego: musical, lyrical, modern uczą się pracy w grupie, usprawniają swoją motorykę i poprawiają kondycję fizyczną. We współpracy z Teatrem Tańca JAZZ i Teatrem Tańca TEST zespół wystąpił w spektaklach InDanceGration oraz Bal u Wolanda, z którego pochodzi prezentowany układ Chusteczki.
Prowadzą: Izabella Borkowska – choreografka, pedagożka tańca; Dariusz Sikorski – aktor, reżyser.

JAZZ Teatr Tańca
tytuł: Mniej niż zero oraz CHUSTECZKI
Grupę tworzy młodzież, której pasją jest taniec jazzowy we wszystkich jego odmianach, od musicalu, lyrical po modern i contemporary jazz. We współpracy z Teatrem Tańca TEST oraz Studiem Tańca JAZZ w ostatnim czasie grupa zrealizowała spektakl Bal u Wolanda, z którego pochodzi prezentowana choreografia Chusteczki.
Prowadzą: Izabella Borkowska – choreografka, pedagożka tańca; Dariusz Sikorski – aktor, reżyser.

KAMELEON Chór Dzielnicy Mokotów
tytuł: Kosmiczny ton
Chór tworzą mieszkańcy Warszawy, a w szczególności Mokotowa, Polacy i obcokrajowcy, od licealistów przez studentów i osoby pracujące, po seniorów. Poziom wykonawczy chóru został doceniony na konkursach w kraju i za granicą. Występował m. in.  w Teatrze Muzycznym Roma, w Teatrze Studio, na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, we Włoskim Instytucie Kultury w Warszawie, w Muzeum Powstania Warszawskiego. Co roku organizuje koncert kolęd z różnych stron świata w warszawskich kościołach. Na zakończenie ubiegłego sezonu artystycznego chór dał koncert w ramach Festiwalu Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich.
Prowadzą: Katarzyna Boniecka – dyrygentka, Tatiana Trojanowska – nauczycielka emisji głosu.

MOHINI Indian Dance Group
tytuł: Taniec filmowy Bollywood Pinga
Tancerki tworzą i występują razem od 2008 r. W Indiach pod okiem uznanych mistrzów doskonalą się w technice klasycznych tańców indyjskich – bharatanatyam i kathak. Zespół ma na koncie pokazy na festiwalach kulturalnych w kraju i za granicą, produkcje telewizyjne oraz współpracę z gwiazdami indyjskiej i polskiej sceny muzycznej. Tancerki występowały m.in. w Teatrze Wielkim, Filharmonii Pomorskiej, Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim w Warszawie, w programie World of Dance Polska oraz gościnnie w finale Tańca z Gwiazdami. Prowadzą regularne zajęcia w ramach Szkoły Tańców Indyjskich Mohini.
Zespół wystąpi w składzie: Kalina Duwadzińska, Magda Godziebiewska, Joanna Kapica, Aleksandra Miszewska

ORFEUSZ Grupa Musicalowa
tytuł: Taneczne wezwanie oraz Szczęście
Orfeusz działa od 2010 roku, w grupie są utalentowane muzycznie, tanecznie i aktorsko dzieci ze szkół podstawowych Mokotowa i dzielnic sąsiednich. Dotychczas wystawili musicale: Orfeusz i Eurydyka, Kraina Niczyja oraz Misja Asteroidy (w formie prezentacji internetowej w 2020 r.), a także widowiska słowno-muzyczne: Legenda Służewska, Obrona Syreniego Grodu, Jasełka Europejskie. Obecnie Grupa poszerza swoją działalność o produkcję klipów i teledysków, które za pośrednictwem mediów społecznościowych docierają do coraz szerszych grup odbiorców.
Prowadzą: Maria Szreder – kompozytorka i autorka scenariuszy oraz piosenek; Agnieszka Maliszewska – reżyserka; Magdalena Wieczorek – nauczycielka śpiewu; Mirosław Woźniak – choreograf.

PERSPEKTYWA Teatr Tańca
tytuł: Kontrast
Grupa powstała we wrześniu 2021 r. Wykorzystując m.in. metodę improwizacji scenicznej pracuje nad znaczeniem swojego ciała w przestrzeni. Kunszt aktorski łączy z poznawaniem technik tańca współczesnego jazzowego oraz klasycznego. Tancerze pracują nad wewnętrznym rytmem, czerpiąc też energię z siebie nawzajem. Łączą również emocje, które w metodzie improwizacji pozwalają na uwolnienie ekspresji czy zmysłowości w choreografii. Pierwszy pełny spektakl zespołu widzowie będą mogli zobaczyć w czerwcu. Będzie to unikatowy, twórczy eksperyment.
Prowadzą: Angelika Chałubek, Angelika Paradowska.

SEKCJA NAUKI ŚPIEWU I EMISJI GŁOSU
tytuł: Heart of stone z musicalu Six
Pracownia skupia dzieci i młodzież, których pasją jest muzyka, piosenka. Młodzi wokaliści ćwiczą technikę i pracują nad tym, by głos brzmiał odpowiednio. Doskonalą intonację, słuch muzyczny i poczucie rytmu. Reprezentantka sekcji Martyna Majchrzak uczy się śpiewu od trzech lat, a jej wielką miłością są musicale.
Prowadzi: Grzegorz Żołyniak.

SŁUŻEWIANKI Zespół Wokalny
tytuł: Karuzela
Zespół powstał w roku 2015 w ramach projektu „Młodzi 50+. Występuje na imprezach plenerowych, koncertach, bierze udział w konkursach i przesłuchaniach zespołów wokalnych na terenie całego kraju zdobywając nagrody i wyróżnienia.
Prowadzą: Izabela Trzeciecka, Julia Pliś.

SMYKOSFERA Zespół Skrzypcowy
tytuł: Piratki z Karaibów
Zespół  rozpoczął działalność w 2019 roku. Tworzą go dziewczyny z Sekcji Skrzypiec w wieku 14 -19 lat. W repertuarze mają hity muzyki filmowej, popularnej i klasycznej.
Prowadzi: Anna Barszcz.

TEST Teatr Tańca
tytuł: Kobiecość, czyli rzucam na ciebie czar oraz CHUSTECZKI
Zespół istnieje 15 lat, na swoim koncie ma trzynaście spektakli tanecznych, występy plenerowe oraz nagrody krajowe i międzynarodowe. W choreografiach tancerze wykorzystują różne style tańca: jazzowy, modern, contemporary, physical.  Ich ostatnia produkcja to Seventh Heaven – opowieść, która zdarzyła się w Ameryce w czasach prohibicji oraz spektakl Bal u Wolanda, przygotowany wspólnie ze Studiem i Teatrem Tańca JAZZ, z którego pochodzi prezentowana choreografia Chusteczki.
Prowadzą: Izabella Borkowska – choreografka, pedagożka tańca; Dariusz Sikorski – aktor, reżyser.

TWÓRCY KROKÓW  Teatr Tańca
tytuł: Obietnica
Teatr tańca powstał we wrześniu 2021 roku. Skupia młodzież w różnym wieku, która posiada już doświadczenie taneczne. Obecnie w grupie są same dziewczyny, taniec jest dla nich pasją. Na próbach uczą się  również improwizacji i aktorstwa. Aktualnie zespół pracuje nad swoim pierwszym spektaklem inspirowanym tematyką komiksu.
Prowadzi: Paulina Jóźwicka-Krawczyk – choreografka.

WOKALMANIA
tytuł: Moja Europo
Studio piosenki dla dzieci i młodzieży.  W zależności od poziomu umiejętności ucznia dobierane są ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne lub korekcyjne pomagające w sprawnym wydobyciu głosu. Technika jest kluczowym elementem zdrowego i efektownego śpiewania, dlatego na zajęciach ćwiczą ją, poszerzają skalę, brzmienie i sprawność głosu. Doskonalą intonację, słuch muzyczny i poczucie rytmu. Utwory dobierane są w zgodzie ze specyfiką i zaawansowaniem głosu, wokaliści przygotowują je do nagrania jako demo w studio, video a także do wersji koncertowych.
Prowadzą: Monika Kuczera – wokalistka, nauczycielka śpiewu i emisji głosu; Joachim Andrzejkiewicz – wokalista, kompozytor, autor tekstów

światło – Rafał Brześciński
dźwięk – Jarosław Regulski
technika – Jerzy Frączek, Krzysztof Rychta
wizualizacje – Jacek Różański
zdjęcia – Weronika Pawłowska – Ciągło
przygotowanie i montaż nagrania – Mateusz Ciągło
operator kamery – Maciej Tengli
producentka – Paulina Jóźwicka-Krawczyk
produkcja: Dom Kultury Dorożkarnia

II Gala Art Mokotów odbyła się w dniu 13 listopada 2008 r. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Widowisko zostało zorganizowane przez Urząd Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy oraz mokotowskie domy kultury kultury: Centrum Łowicka, Dorożkarnię, Dom Kultury Kadr, MDK Mokotów i Służewski Dom Kultury.

Reżyseria: Szczepan Szczykno.

I gala Art Mokotów odbyła się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w dniu 23 listopada 2007 roku.

W widowisku uczestniczyły dzieci i młodzież z mokotowskich domów kultury: Centrum Łowicka. Dorożkarni, Domu Kultury Kadr, MDK Mokotów i Służewskiego Domu Kultury. Występom scenicznym towarzyszyły wystawy prac plastycznych oraz pokazy filmowe.

Art Mokotów 2021

Art Mokotów 2020

Art Mokotów 2019

Art Mokotów 2018

Art Mokotów 2017

Art Mokotów 2016

Art Mokotów 2008

Art Mokotów 2007