Dorożkarnia Wstęp bezpłatny
-
Czy zastanawiali się Państwo jakie zawody będą wykonywać Wasze dzieci lub wnuki, powiedzmy za lat 20? Architekt inteligentnych sieci, projektant odzieży 3D, robotyk, a może specjalista w tworzeniu ogrodów na wielkomiejskich dachach i tarasach? Warto o tym pomyśleć już dzisiaj i zapisać się na warsztaty, których bohaterami będą ozoboty. W sieci znajdziemy wiele pozytywnych informacji na ich temat.
Ozobot jest robotem. Niektórym kojarzy się z R2D2 z „Gwiezdnych Wojen”. Jest mały, ale za to bardzo sprytny i inteligentny, nawet pięciolatka poprowadzi w świat programowania i nowych technologii bez potrzeby uczenia się konkretnych języków (jak choćby Swift). Jest także świetną pomocą naukową w przedmiotach przyrodniczych, matematycznych i artystycznych. Górnej granicy wieku do zabawy i nauki z ozobotami nie ma, dlatego zyskały mnóstwo fanów na całym świecie, zdobyły nagrody i prestiżowe tytuły choćby w Polsce i USA. Ilość zabawy i nauki jest nieograniczona tak jak nieograniczona jest nasza kreatywność.
W Dorożkarni warsztaty odbędą się 7 kwietnia. Planujemy, by udział w nich wzięły 3 osobowe zespoły, na przykład dwójka rodziców + dziecko, lub rodzic + dwójka dzieci, lub trójka przyjaciół, znajomych, sąsiadów. Zespoły nie mogą liczyć więcej niż 3 osoby, a wszystkich zespołów nie może być więcej niż 12, bo tyle mamy zestawów. Każdy zespół otrzyma jedną sztukę ozobota do ćwiczeń i zestaw zadań do wykonania. To nie będą zawody, zespoły będą pracować na swoim poziomie wiedzy i umiejętności, a nieco teorii dostarczy uczestnikom i pomoże, gdy pojawią się problemy – świetny edukator, nauczyciel matematyki i student fizyki w jednej osobie.
Mówi się, że ozoboty to zabawki, które kształtują u dzieci kompetencje przyszłości, czyli te które wykorzystają w dorosłym życiu. Pozwalają ukierunkowywać procesy myślowe, uczą koncentracji, logicznego myślenia, pracy w grupie i rozwiązywania problemów, krótko mówiąc wspomagają rozwój intelektualny.
Skąd się wzięły ozoboty w Dorożkarni? Wszystko za sprawą Pani Katarzyny Figuły, mieszkanki naszego osiedla, która wzięła sprawy w swoje ręce i napisała wniosek do budżetu partycypacyjnego. Ozoboty znalazły przystań w Dorożkarni, ale korzystać z nich będzie również nasza sąsiadka – Szkoła Podstawowa nr 3 – w czasie lekcji. Będziemy też je udostępniać na miejscu, ale ta możliwość jest raczej dla tych, którzy opanowali przynajmniej podstawy. Specjaliści mówią, ze jest 5 poziomów nauki – zaczynający to nowicjusz, a ten, co już wszystko wie, to mistrz.
Uwaga, ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o rejestrację na warsztaty przez stronę lub Facebooka Dorożkarni. Udział jest bezpłatny.
Minimalny wiek uczestnika: 6 lat.
zapisz się!