Dom Kultury Kadr Wstęp bezpłatny
-
Na scenie zaprezentują się dzieci i młodzież, które na co dzień pracują pod okiem znakomitych instruktorów, animatorów i edukatorów w mokotowskich domach kultury.
Widowisko przygotowane przez: Centrum Łowicka, Dorożkarni, Domu Kultury Kadr, Młodzieżowym Domu Kultury Mokotów i Służewskim Domu Kultury oraz Urząd Dzielnicy Mokotów.
MOCOTOVIA CARNIVALE
Zapraszamy na niepowtarzalne widowisko przygotowane wspólnie przez środowisko mokotowskich domów kultury. Na jednej scenie wystąpią wyjątkowi artyści – dzieci, młodzież i dorośli – tancerze, wokaliści i aktorzy, którzy na co dzień kształcą się pod kierunkiem profesjonalistów. Widowisko reżyseruje artysta niezależny – roku Bartosz Figurski.
Bartosz Figurski – reżyser widowiska ART MOKOTÓW 2020. Na swoim koncie ma role w kilkudziesięciu spektaklach i występy na najważniejszych polskich scenach rozrywkowych i musicalowych. Tańczył m.in. u Romana Polańskiego, Krystyny Jandy, Jana Peszka i Moniki Strzępki, współpracował też z cenionymi krajowymi i zagranicznymi choreografami. Na stałe można go oglądać na scenie warszawskiego Teatru Tańca Zawirowania.
Technika, światło, dźwięk: Robert Romanowski, Michał Fedec Jerzy Frączek, Paweł Zawadzki,
Wizualizacje: Jacek Różański
Zdjęcia: Weronika Pawłowska-Ciągło
Video: Mateusz Ciągło, Jacek Różański
Producentka: Anna Michalak-Pawłowska
Produkcja: Dom Kultury Dorożkarnia 2020
AFERA Teatr Tańca
Działa od 2012 r. Swoje choreografie opiera na technice tańca współczesnego. W 2019 r. AFERA wraz z Fundacją im. Ireny Kwiatkowskiej na zaproszenie Polsko-Japońskiego Towarzystwa Wymiany Kulturalnej (POLJA), uczestniczyła w tournée po Japonii.
Prezentowana choreografia podejmuje problem destrukcyjnego wpływu człowieka na Ziemię. Jest to manifest ekologiczny i zapowiedź nowego spektaklu, opartego na dziełach Williama Shakespeare’a.
Tytuł prezentacji: GDY CIĘ NIE BĘDZIE do utworu SEED – Aurora.
Prowadząca: Magdalena Golla – tancerka, pedagog.
AFERA Zespół Taneczny
Zespół specjalizuje się w technice współczesnej. Tworzy choreografie taneczne na pograniczu lirycal jazz i baletu współczesnego. Powstał 3 lata temu, występuje na konkursach i przedsięwzięciach artystycznych.
Zespół zaprezentuje swój najnowszy materiał w technice contemporary dance. Tytułowa 7 odnosi się do siedmiu grzechów głównych i jest przekrojem problemów współczesnej cywilizacji.
Tytuł prezentacji: 7 do utworu HELIUM – Sia.
Prowadząca: Magdalena Golla – tancerka, pedagog.
BREAKDANCE
Grupę tworzą wielbiciele tego efektownego tańca w wieku od lat 6. Zaawansowani szlifują umiejętności zdobyte na początku swej przygody z breakdancem: toprocki, dropy, power movesy, freeze’y i footworki. Uczą się też elementów bezpiecznej akrobatyki. Breakdance, choć przez chłopców zdominowany, jest także dla dziewcząt.
Tytuł prezentacji: Against all the odds.
Prowadzący: Marek Konopka – tancerz, choreograf, b-boy
KAMELEON
Od 2005 do 2015 roku działał jako Chór Kameralny Akademii Leona Koźmińskiego. Od września 2015 roku jest oficjalnym Chórem Dzielnicy Mokotów. Tworzą go mieszkańcy Warszawy, a w szczególności Mokotowa, Polacy i obcokrajowcy, od licealistów przez studentów po osoby pracujące. Poziom wykonawczy Chóru został doceniony na konkursach w kraju i za granicą.
Tytuł prezentacji: Ask me to sing.
Prowadząca: Katarzyna Boniecka – dyrygentka.
DECYBELE Zespół Wokalny
Zespół działa od 2010 r. Na koncie ma 2 autorskie spektakle muzyczne. Jeden z nich – Hejt Made grają od 2018 r. Trzeci przygotowuje pod kierunkiem Agnieszki Piotrowskiej-Hajduk, Karoliny Kroczak i Piotra Hajduka – teamu, który stworzył Hejt Made. W tym roku DECYBELE będą świętować swoje dziesięciolecie koncertem z udziałem zaproszonych gwiazd muzyki rozrywkowej.
Tytuł prezentacji: Don’t You Worry ‘Bout A Thin oraz Unwritten.
Prowadząca: Agnieszka Piotrowska-Hajduk – kompozytorka, wokalistka.
FIAKIER Teatr
Teatr powstał w 2002 roku, obecny skład pracuje z sobą od dwóch lat. Zespół tworzą nastolatki, które uczą się warsztatu aktorskiego, rozwijają umiejętności pracy zespołowej i poznają zasady mowy scenicznej. Fiakier jest laureatem konkursów i festiwali teatralnych w kraju. W minionym roku zdobył Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Młodzieżowych Zwierciadła w Lublinie za spektakl Czarne/Białe.
Tytuł prezentacji: PIES – miniatura sceniczna inspirowana opowiadaniem Sławomira Mrożka.
Prowadzący: Stanisław Dembski – aktor, reżyser.
HIP-HOP AKADEMIA
Grupa promuje kulturę Hip-Hop ze wszystkimi jej elementami poprzez zajęcia taneczne, beatboxowe i występy będące fuzją tych stylów.
Tytuł prezentacji: SOUL SUSPECT.
Prowadzący: Jan Władoń – tancerz, choreograf.
JAZZ Studio Tańca
Studio tworzy młodzież w wieku 12-16 lat. Uczestnicy zgłębiają techniki tańca jazzowego: musical, lyrical, modern. Uczą się pracy w grupie, usprawniają swoją motorykę i poprawiają kondycję fizyczną.
Tytuł prezentacji: ZJAWA (prezentacja wspólnie z teatrami tańca JAZZ i TEST).
Prowadzący: Izabella Borkowska – choreograf, Dariusz Sikorski – aktor, reżyser.
JAZZ Teatr Tańca
Grupę tworzy młodzież w wieku od lat 17, której pasją jest taniec jazzowy we wszystkich jego odmianach, od musicalu, lyrical po modern i contemporary jazz. We współpracy z Teatrem Tańca TEST zespół zrealizował projekt Razem więcej, którego efektem był plenerowy spektakl Podróże Alicji oraz projekt wielokulturowy InDanceGration 2018. W 2019 roku premierę miał ich spektakl Tkaczki iluzji.
Tytuł prezentacji: MERCY.
Prowadzący: Izabella Borkowska – choreograf, Dariusz Sikorski – aktor, reżyser.
KOKADRa Kompania Artystyczna KADR
Kreatywna i ekspresyjna grupa stworzona specjalnie na galę finałową Art Mokotów, w której znaleźli się soliści indywidualnych zajęć wokalnych oraz młodzi aktorzy grupy teatralnej CO DALEJ? Zróżnicowana wiekowo i artystycznie grupa pracowała zespołowo nad nowatorskim projektem, który stał się dla nich twórczą przygodą.
Tytuł prezentacji: Bajka 2.0.
Prowadzący: Aleksandra Nykowska – instruktorka zajęć wokalnych, Sebastian Słomiński – instruktor zajęć teatralnych.
MOHINI INDIAN DANCE GROUP
W repertuarze grupa ma klasyczne, półklasyczne, folkowe oraz typowo bollywoodzkie choreografie.
Występuje na festiwalach kulturalnych w całej Polsce. Tancerki można zobaczyć na scenach np. Teatru Wielkiego, Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskim czy Muzeum Etnograficznego oraz programach: Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami, TEDx Warsaw, a nawet w indyjskim filmie Shaandaar. Brały też udział w pierwszym europejskim programie World of Dance – Polska 2018.
Tytuł prezentacji: Kolory Indii
Pracownia Wokalna
Pracownia skupia dzieci i młodzież lubiących muzykę, piosenkę i chcących nauczyć się śpiewać. Zadania dobierane są odpowiednio do poziomu umiejętności ucznia. Technika jest kluczowym elementem zdrowego i efektownego śpiewania, dlatego na zajęciach ćwiczą ją, pracują nad poszerzaniem skali, brzmieniem i sprawnością głosu. Doskonalą intonację, słuch muzyczny i poczucie rytmu.
Tytuł prezentacji: SOBIE I WAM – Męskie Granie.
Prowadzące: Monika Kuczera i Patrycja Zarychta – wokalistki, nauczycielki śpiewu i emisji głosu.
SEKCJA NAUKI ŚPIEWU I EMISJI GŁOSU
Indywidualne zajęcia wokalne. Sekcja rozwija przede wszystkim samodzielność, uczestnicy dobierają repertuar w myśl zasady „śpiewam to, co lubię”. Sekcja występuje podczas lokalnych imprez na Mokotowie oraz w innych dzielnicach Warszawy.
Prowadzący: Grzegorz Żołyniak – pedagog.
SŁUŻEWIANKI Zespół Wokalny
Zespół działa od 2015 r. Tworzą go panie, których pasją jest śpiewanie. Lubią pracować nad doskonaleniem warsztatu wokalnego i ruchu scenicznego w życzliwej i przyjaznej atmosferze. Repertuar zespołu opiera się głównie na słynnych polskich przebojach z lat 60 i 70. Zespół występuje na imprezach plenerowych, koncertach, bierze udział w konkursach i przesłuchaniach zespołów wokalnych na terenie całego kraju zdobywając nagrody i wyróżnienia.
Tytuł prezentacji: Serduszko puka, Batumi, Kto ma tyle wdzięku co ja.
Prowadzące: Izabella Trzeciecka – koordynatorka artystyczna zespołu, Edyta Ciechomska – przygotowanie do koncertu, Jan Władoń – ruch sceniczny.
TEST Teatr Tańca
Powstał w 2005 r. Zespół stworzył już 12 spektakli. W choreografiach tancerze wykorzystują różne style tańca: jazzowy, modern, contemporary, physicall. Na festiwalach w kraju i za granicą zdobyli już kilkanaście nagród i wyróżnień. Ostatnio nagrodę specjalną i III miejsce na XXIII New Prague Dance Festival.
Tytuł prezentacji: WALCZYK.
Prowadzący: Izabella Borkowska – choreograf, Dariusz Sikorski – aktor, reżyser.
TWÓRCY KROKÓW
Grupa taneczna, w której młodzież łączy naukę tańca oraz sceniczną i aktorską ekspresję. Rozwijając wyobraźnię i kreatywność tancerze pracują jednocześnie nad zdrową sylwetką, koordynacją i poczuciem rytmu. Poznają podstawy techniki tańca jazzowego, modern jazz, street jazz.
Tytuł prezentacji: Kompozycja pierwsza.
Prowadzący: Jarosław Mysona – tancerz.