Register Now

Register Now

  • Zapraszamy na przesłuchania konkursowe 16. Festiwalu MIT TON – Piosenki Andrzeja Zauchy.

    Dotychczas patronami kolejnych spotkań wokalnych byli: dwukrotnie Jacek Cygan, Marek Dutkiewicz, Seweryn Krajewski, Jarosław Kukulski, Maryla Rodowicz, Grażyna Łobaszewska, Mieczysław Szcześniak, Ewa Bem, Wojciech Młynarski, Katarzyna Gärtner, Czesław Niemen, Andrzej Poniedzielski i Krystyna Kwiatkowska, Anna Jantar.

    Tegoroczny patron Andrzej Zaucha był jednym z najlepszych polskich wokalistów w historii. Świetnie śpiewał, improwizował i do tego miał interesujący „czarny głos”. Po prostu czuł muzykę, a na dodatek potrafił zagrać na wszystkim co wpadło mu w ręce. Jednak przede wszystkim był wspaniałym człowiekiem uwielbianym w środowisku, życzliwym, ciepłym, skromnym, zawsze uśmiechniętym i dowcipnym. Dobre emocje przemawiały i przemawiają z wykonywanych przez niego utworów.

    W tym roku w jury festiwalu zasiądą:

    Marek Lipski – pianista, akompaniator, aranżer. Absolwent Wydziału Reżyserii Dźwięku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, a także Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Współpracuje z wieloma teatrami, gdzie pełni rolę akompaniatora, pianisty i asystenta kierownika muzycznego. Członek Chopin University Big Band. Pianista w projektach muzycznych Jana Stokłosy.
    Od 4 lat producent muzyczny płyt festiwalowych MIT TON.

    Beata Molak-Bychawska – piosenkarka solowa i sesyjna, autorka tekstów, laureatka festiwali międzynarodowych i krajowych w latach 1982–1991, jurorka konkursów i przeglądów muzycznych. Jest właścicielką studia nagraniowego Vibes. Uczy emisji głosu i interpretacji piosenki. Od 5 lat pełni funkcję przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-muzycznych SAWP, który jest fundatorem nagrody Grand Prix festiwalu MIT TON Piosenki Andrzeja Zauchy.

    Michał „Michu” Sobkowski – szef anteny radia ESKA, od 18 lat prezenter tej stacji, lektor i juror naszego festiwalu od 2018 roku. Prowadzi codzienne pasmo między 9:00 a 12:00 oraz kultową listę #Goraca20. Wcześniej związany był przez 5 lat z toruńskim Radiem GRA. Prócz tego pracuje w dziale promocji warszawskiej ESKI,  wcześniej  już  od  wielu lat angażując się w kwestie organizacji różnych imprez. Zobaczyć go także możecie w Eska TV, Nowa TV.
    Najbardziej na co dzień ceni sobie Dobrą Energię, której sam jest generatorem. Muzyka, która go otacza, to Energia, jego głos w radiu to Energia.

    Marcin Świderski – producent muzyczny, kompozytor, aranżer, saksofonista, multiinstrumentalista, pedagog. Porusza się w rejonach muzyki klasycznej, współczesnej i jazzu. W swojej muzyce łączy niemożliwe z możliwym, historię ze współczesnością, brzmienia elektroniczne z akustycznymi. Jest zafascynowany elektroniką oraz analogowym brzmieniem instrumentów klawiszowych. Współpracuje z orkiestrami symfonicznymi i big bandami. Twórca muzyki orkiestrowej i kompozycji inspirowanych polską muzyką ludową.
    Od 6 lat producent muzyczny płyt festiwalowych MIT TON.

    Elżbieta Zapendowska – specjalista od emisji głosu, jurorka, krytyk muzyczna. Zanim została osobowością telewizyjną jako jurorka programów rozrywkowych: „Idol”, Jak oni śpiewają”, Must Be the Music. Tylko muzyka”, pracowała jako nauczycielka gry na fortepianie w Szkole Muzycznej I stopnia oraz nauczycielka śpiewu w szkole podstawowej i liceum, założyła i prowadziła Opolskie Studio Piosenki w Wojewódzkim Domu Kultury, powołała wokalną grupę gospel Studio Singers, w warszawskim teatrze Studio Buffo przygotowywała wokalistów miedzy innymi do spektaklu METRO. Nieco później pracowała z zespołem teatru ROMA. Udzielała lekcji wykonawcom polskiej sceny muzycznej, takim jak m.in. Michał Bajor, Edyta Górniak, Łukasz Zagrobelny czy Doda. Została uhonorowana przez Radę Miasta Opola tytułem Ambasadora Stolicy Polskiej Piosenki. W tym roku po kilu latach przerwy będzie jurorką festiwalu MIT TON Piosenki Andrzeja Zauchy.

    Nagrodę Grand Prix 1000 euro ufundował SAWP Stowarzyszenie Artystów.

Więcej wydarzeń

Zimowy Sztuk-Mix

10/02/2025 - 14/02/2025

Dorożkarnia

Siekierki 60+ w styczniu 2025

08/01/2025 - 29/01/2025

Dorożkarnia i warszawskie miejsca kultury

Babel - spektakl Teatru Tańca JAZZ

21/12/2024 - 21/12/2024

Dorożkarnia

Content | Menu | Access panel