Szanowni Państwo,
Zapraszamy na Mokotowski Trójdzionek Teatralny, który w tym roku odbędzie się 6,7 i 8 października. W programie znajdą się m. in. spektakle, warsztaty i spotkania adresowane do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Przygotują je dla Was mokotowskie teatry instytucjonalne, pozarządowe, grupy nieformalne i teatry amatorskie.
Mamy nadzieję, że weekend z teatrem przyniesie Wam wiele ciekawych doświadczeń, wzruszeń i dobrej zabawy.
Rafał Miastowski Miłosz Górecki
Burmistrz Dzielnicy Mokotów Przewodniczący Rady Dzielnicy Mokotów
NOWY TEATR
ul. Madalińskiego 10/16
GDZIE SIĘ KRYJĄ ZMYSŁY?
spektakl dla dzieci 4+
6 października, godz. 10.00
7-8 października 12.00 i 14.00
cena biletu: 30 zł
BILETYOdkrywcza podróż w zakamarki naszych ciał. Podczas niej Uczestniczki i Uczestnicy – dzieci i dorośli – dowiedzą się, w jakich częściach ciała znajdują się poszczególne zmysły oraz doświadczą ich poprzez proponowane zabawy.
Choreografia, reżyseria, scenariusz: Renata Piotrowska-Auffret Performerki.
Współpraca artystyczna: Magda Fejdasz, Dana Chmielewska.
fot. Maurycy Stankiewicz
Link do wydarzeniaMIESZKANIE NA URANIE
spektakl dla widzów 16+
6 – 8 października, godz. 19.00
cena biletu: 80 i 50 zł
BILETYSpektakl Michała Borczucha jest adaptacją esejów Paula B. Preciado, jednego z najszerzej czytanych współczesnych autorów teorii queer. Struktura spektaklu oparta jest także na osobistej relacji Anu Czerwińskiego, osoby, która przeszła tranzycję w Polsce.
fot. Maurycy Stankiewicz
link do wydarzeniaWARSZTATY RODZINNE DO SPEKTAKLU Gdzie się kryją zmysły?
warsztaty dla dzieci w wieku 4-7 lat wraz z opiekunem
7 października, godz. 15.00-16.00
udział bezpłatny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona: bezbarier@nowyteatr.org
Warsztaty poprowadzi Katarzyna Gawkowska-Marciniak.
Czy ucho, może widzieć? Czy można dotknąć dźwięku? Czy to w ogóle możliwe, że zmysły się mieszają? A może ze sobą współpracują! Na warsztatach rodzinnych pobudzimy nasze ciała i ciałka, by były gotowe do odbierania świata wszystkimi zmysłami. Jako eksperci i ekspertki od naszych ciał, będziemy się bawić ruchowo i eksperymentować ze zmysłami. A na koniec spróbujemy stworzyć maszynę do wyciszenia.
fot. Maurycy Stankiewicz
WARSZTATY WPROWADZAJĄCE DO SPEKTAKLU Mieszkanie na Uranie
dla osób 16+
8 października, godz. 17.00-18.15
udział bezpłatny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona: bezbarier@nowyteatr.org
Warsztaty poprowadzi Marta Bernatowicz.
Warsztaty wprowadzające do spektaklu, podczas których metodami pedagogiki teatru przyjrzymy się tematom poruszonym w przedstawieniu, a także sposobowi, w jaki na scenie uruchomił je reżyser Michał Borczuch wraz z zespołem twórczym.
Warsztaty mają formę czynnego dobrowolnego współdziałania. Nie jest to forma wykładowa.
fot. Maurycy Stankiewicz
TEATR BAZA
ul. Podchorążych 39
PIJANI
spektakl dla widzów 16+
7 i 8 października, godz. 19.00
cena biletu: 40 zł, 30 zł ulgowy (studenci,)seniorzy
Opowieść o ludziach uwikłanych w indywidualne problemy bardzo aktualne dla współczesnego widza takich jak choroby, konflikty małżeńskie, rozterki zawodowe, rozstania, relacje z rodziną.
Postaci spotykają się ze sobą jednej nocy, podczas której sprawy przyziemne zyskują głębsze znaczenie, przeradzają się w największe pytania o sens życia, definicję miłości, czy wiarę w Boga. Dzięki zmianie konfiguracji poznają na swojej drodze osoby które odpowiadają na stawiane przez nich pytania, aby pod koniec stanąć przed sobą w pełnej prawdzie. Każda z postaci przechodzi na scenie przemianę dzięki której ta ich „prawda” nie jest jednolita prowokuje do zadawania kolejnych pytań ale jest szczera i pozostawia po sobie uniwersalne wnioski.
W spektaklu są przekleństwa.
fot. archiwum Teatru Baza
TEATR LALEK GULIWER
ul. Różana 16
KOZIOŁEK MATOŁEK
spektakl dla dzieci 4+
6 października, godz. 10.00
bilety: 40 zł
Kolejna inscenizacja klasyki polskiej literatury dla dzieci w Teatrze Guliwer. Przedstawienie zrealizowane jest w konwencji nawiązującej do pierwszych historyjek obrazkowych autorstwa Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza.
Koziołek przemierza świat, odwiedza egzotyczne kraje, przeżywa emocjonujące i pouczające przygody. Jak zwykle wyjdzie cało z każdej opresji i odnajdzie „całkiem blisko”, to co dla niego najlepsze.
Forma spektaklu łączy żywy plan, animację przedmiotów oraz teatr cieni. Zapewniamy, że żadne dziecko nie wyjdzie ze spektaklu zawiedzione!
Koziołek Matołek to doskonały łącznik międzypokoleniowy. Postać niesfornego Koziołka zachęca do familijnego dialogu, bowiem podróże najsłynniejszego obywatela Pacanowa wywołają uśmiech, zarówno u dziadka, jak i wnuczki.
fot. mediaform
link do wydarzenia
KRÓLEWNA LOGOREA I NIEDŹWIEDŹ
spektakl dla dzieci 6+
7 października, godz. 17:00
8 października, godz. 11:00 i 13.00
bilety 40 zł/45 zł/50zł
Opowieść zabiera nas do świata magii, gdzie nieostrożne używanie czarów niesie ze sobą poważne konsekwencje i nie raz płata figle głównej bohaterce. Spektakl w zabawny sposób mówi o poważnych sprawach. Współczesny język sztuki opowiada historię o ludziach, którzy uczą się przeżywać nieprzyjemne emocje, takie jak zazdrość, smutek czy lęk. Królewna Logorea i Niedźwiedź jest przedstawieniem z happy – endem, w którym barwne kostiumy wprowadzają na scenę bajkową aurę, a subtelna, rockowa muzyka dopełnia całe widowisko.
fot. Bartek Warzecha
link do wydarzeniaPORCE I LANA
spektakl dla dzieci 4+
7 października, godz. 11.00 i 13.00
bilety: 40 zł
Czy można oswoić tyranozaura? Można! Porce i Lana, bohaterki spektaklu zrealizowanego na podstawie książki Tiny Oziewicz Tyranozaur i Traktorzystki, wiedzą jak to zrobić. Wystarczy być bardzo odważnym i nie bać się wyruszyć w nieznane.
Porce i Lana mieszkają na dnie malowanego talerza, który jest ich miejscem na świecie i bezpiecznym domem. Ich życie zmienia się w dniu, w którym talerz rozbija się na kawałki, a one muszą wyruszyć w poszukiwaniu nowego miejsca na Ziemi. Odkrywają, że świat potrafi być wielki i zaskakujący, pokonują własne lęki, a ich podróż jest manifestacją wzajemnej przyjaźni. Ich historia to opowieść, w której delikatność, kruchość i ulotność spotykają się z ludzkimi emocjami.
Opowieść o tym, że świat można poskładać nawet wtedy, gdy rozbił się na milion kawałków.
fot. Bartek Warzecha
link do wydarzeniaMOJE MIEJSCE – warsztaty plastyczne
8 października, godz. 15.00
dla dzieci 8-12 lat
wstęp: bezpłatny, obowiązują zapisy
prowadząca: Julia Juzyk
Warsztaty plastyczne inspirowane spektaklem Królewna Logorea i Niedźwiedź.
Idąc tropem opowieści o czarach i królewnie, która wolała czytać książki zamiast uczestniczyć w dworskich rytuałach zaprosimy dzieci do stworzenia atlasu ulubionych miejsc. Spróbujemy rozpisać zaklęcia, które pomogą przenosić się do przestrzeni wywołujących miłe wspomnienia, a także odwzorować je w mini-książeczce, która wspólnie wykonamy. Warsztaty będą opierać się na idei, jak najszerszej różnorodności, więc również techniki użyte do stworzenia tych wyjątkowych miejsc będą dopasowane do potrzeb uczestników i uczestniczek.
TEATR SCENA 96
ul. Morskie Oko 2
PANI TWARDOWSKA
spektakl dla widzów 10+
7 października, godz. 19.00
cena biletu: 45 zł
Spektakl Pani Twardowska powstał w oparciu o balladę Adama Mickiewicza pod tym samym tytułem. Pisząc swoje ballady Mickiewicz sięgał do zasłyszanych w dzieciństwie ludowych opowieści. Występowały w nich postaci realne i fantastyczne na tle pięknej, dziwniej i tajemniczej przyrody. Ten klimat pełen fantastycznych zdarzeń chcielibyśmy przekazać w naszym spektaklu.
Tym razem zapraszamy do świata cyrku! Będą sztuki i sztuczki, akrobatyka i sprawność, finezja, fantazja, żonglerka i artyzm! Teatralne lalki zaprezentują z naszą pomocą prawdziwy kunszt! Zagra dla Was cyrkowy band. Jeśli chcecie poznać naszą opowieść i dowiedzieć się dlaczego sam diabeł przestraszył się pani Twardowskiej, koniecznie musicie obejrzeć spektakl!
inspiracja: Adam Mickiewicz
inscenizacja: zespół
muzyka: Marcin Sosiński
scenografia i kostiumy: Maria Balcerek
współpraca: Galeria Podpora Stropowa
obsada: Małgorzata Wolańska, Maciej Dużyński, Dariusz Jarosiński.
fot. Ewa Kaczmarek
link do wydarzeniaTeatr Dramatyczny – Scena Przodownik
ul. Olesińska 21
I ŻE CIĘ NIE OPUSZCZĘ
spektakl dla 16+
6 października, godz. 19.00
bilety: normalne: 70/60 ulgowe: 55/45 zł
Annie i Pascal poznają się w drodze do pracy. Rachida i Liam spotykają się przypadkiem pod domem dziewczyny. Zakochani krok po kroku zbliżają się do siebie. Jednak wraz z rosnącym uczuciem, w ich związkach pojawia się coś jeszcze… Różnice temperamentów, upodobań, a nawet drobne rozbieżności stają się podłożem konfliktów. Od pozornie nic nieznaczących słów, przez coraz bardziej niepokojące gesty, mechanizm przemocy zostaje wprawiony w ruch, by stać się narzędziem kontroli i wyrazem despotycznej miłości. Gérard Watkins przygląda się zjawisku przemocy w związkach partnerskich, stawia przed nami pytania, skąd w „normalnych” relacjach rodzi się chęć skrzywdzenia drugiej osoby.
Obsada: Paula Kinaszewska, Marcin Sztabiński, Agnieszka Roszkowska, Anna Szymańczyk, Kamil Mróz
reżyseria: Aldona Figura
tekst: Gérard Watkins
przekład: Aleksandra Stelmach
scenografia i kostiumy: Joanna Zemanek
kompozycje muzyczne: Piotr Łabonarski
fot. Tomasz Urbanek
Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury
ul. Chocimska 12/4
SPLECIONE – spektakl
7 października, godz. 19.00
Uwaga! spektakl grany jest w Centrum ŁOWICKA, ul. Łowicka 21
spektakl dla widzów od lat 15
Wstęp wolny!Przedstawienie porusza temat powiązań, splątań, zależności, jakim podlegamy. To powiązania między ludźmi. To zależności jednostek od kultury i norm, wśród których dorastamy. To podleganie historii, która wpływa na nasze życia. To więzi z naturą, rozumianą jako Matka i z duchowością obecną w postaci natury i pamięci o przodkiniach i przodkach.
fot. Matylda Durka
DOM KULTURY KADR
ul. Rzymowskiego 32
PRZYJĘCIE – spektakl studentów I stopnia Studia Teatralnego Kadr
dla widzów 16+
6 października, godz. 19.00
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w Domu Kultury KADR
Wejdź na najbardziej luksusową imprezę w mieście, gdzie każdy śmiech kryje sekret, a każdy kieliszek szampana wznosi toast na cześć obojętności. Ostre i prowokacyjne potępienie nadużywania władzy i samozadowolenia elity. Noc odkryć, które skłonią Cię do refleksji.
Przyjęcie – oparte na sztuce Harolda Pintera, renomowanego dramaturga i laureata Nagrody Nobla – prezentuje refleksję nad obojętnością wobec opresji i przemocy, z dawką napięcia, absurdu, komedii i dramatu. Nie przegap okazji, aby poznać styl Harolda Pintera. Fascynująca, wciągająca historia, która ukazuje jaskrawo przepaść między realistycznym życiem, a stworzoną przez elitę iluzją społeczności. Zarezerwuj już teraz swoje miejsce na tej niezapomnianej imprezie!
Reżyseria i adaptacja: Andre de la Cruz na podstawie sztuki Harolda Pintera.
Występują: Anita Bus, Filip Denicki, Patrycja Fatek, Wiktoria Lisik, Patryk Lisowski, Maciej Musiałowicz, Julia Ostaszewska, Judyta Paudyna-Jarmuziewicz, Anna Piliszek, Joanna Puchała, Weronika Skoczylas, Monika Sznajder, Natalia Wójcicka.
Asystent reżysera: Julia Ostaszewska.
Ruch sceniczny: Agnieszka Senderowska-Rucińska.
Przygotowanie wokalne: Olga Rusin.
fot_@eMCej09
SZTUKA IMPROWIZACJI I TWÓRCZE MYŚLENIE
warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży 7-13 lat
7 października, godz. 12.00
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK KADR
Warsztaty poprowadzi: Jolanta Sikorska.
Zachęcamy dzieci do odkrywania świata improwizacji i twórczego myślenia! Poprzez serię ćwiczeń i zadań, uczestnicy kursu będą mogli rozbudzić swoją kreatywność i sprawczość. Dołącz do nas w tej ekscytującej podróży, gdzie każdy może nauczyć się patrzeć na świat z nową, twórczą perspektywą!
Jolanta Sikorska jest reżyserką, producentką, pedagożką teatru. Założycielka niezależnego Teatru 59 Minut w Warszawie, z którym realizuje spektakle teatralne w nieteatralnych przestrzeniach stolicy. W 2019 prezentowała swój spektakl Łysa śpiewaczka Eugène Ionesco na Fringe Festival w Edynburgu. Prezeska Stowarzyszenia Biuro Sztuki, w którym projektuje działania z obszaru edukacji artystycznej i pedagogiki teatru. Współzałożycielka Studium Teatralnego Kadr w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia z młodymi aktorami z improwizacji teatralnych.
fot. Weronika Pawłowska-Ciągło
WYOBRAŹNIA BEZ GRANIC
warsztaty dla młodzieży 16+ i dorosłych
7 października, godz. 14.00 – 15.00
wstęp wolny
Warsztaty poprowadzi: Andre De La Cruz.
Andre de la Cruz jest brazylijskim aktorem teatralnym, telewizyjnym i filmowym, scenarzystą, dramatopisarzem, reżyserem teatralnym i filmowym. Absolwentem Wydziału Aktorskiego Universidade Federal do Rio de Janeiro (UNIRIO) i Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Scenarzystą i członkiem SBAT (Stowarzyszenie Brazylijskich Pisarzy Teatralnych) od 1997. Był nauczycielem historii teatru oraz technik aktorskich w Szkole Teatralnej Leonardo Alves w Rio de Janeiro. Przez lata był wykładowcą kultury brazylijskiej w Centrum Studiów Latynoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego (CESLA). Otrzymał łącznie 14 nagród, wśród nich Grand Prix za reżyserię spektaklu „Samotne serca” (Corações Solitários) podczas „Spotkań Teatralnych Ameryki Południowej” (1999) oraz Grand Prix za reżyserię spektaklu „Mariana” na III Festiwalu Monodramu „Monoblok” w Gdańsku (2012).
fot. Sabina Matulka
NIKT NIC NIE WIE – spektakl improwizowany
dla widzów 4-10 lat
8 października, godz. 12.00
czas trwania: około 60 minut
cena: 30 zł
Kup bilet!Wyjątkowe wydarzenie teatralne dla dzieci w wieku 4-10 lat. Ale gwarantujemy, że dorosła widownia również będzie bawić się wyśmienicie.
Improwizatorzy grają komediowy spektakl, podczas którego wspólnie z widownią wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym i przygodowym historiom. Dzieci pomagają aktorom w stworzeniu świata i bohaterów. Wszystko jest improwizowane na żywo, przez co każda historia jest niepowtarzalna i wydarza się tylko raz. Zdarza się również, że młodzi widzowie są angażowani również na scenie!
Jak to działa?
•Najpierw się rozgrzewamy! – Razem z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć we wspólnym towarzystwie.
•Następnie wyruszamy do świata bajek! – Czerpiąc z inspiracji od publiczności na bieżąco, tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy!
Występujemy w składzie: Norbert Bajan, Piotr Gasik, Ewa Gryczon, Marta Iwaszkiewicz, Agnieszka Matan, Aleksandra Markowska, Joanna Pawluśkiewicz, Marta Podobas, Agata Rozbicka
Czas trwania: około 60 minut
DOM KULTURY DOROŻKARNIA
ul. Siekierkowska 28
PLAN LEKCJI – spektakl Teatru ZAKAZ
dla widzów 15+
6 października, godz. 20.00
weź bezpłatną wejściówkęLekcja (fr. La Leçon) 1950 r. – jednoaktowa sztuka teatralna autorstwa Eugèna Ionesco, to jedno z ważniejszych dzieł dla teatru absurdu.
Reżyser Darek Sikorski opracował nową odsłonę tego dramatu pt: PLAN LEKCJI . Spektakl to studium przygotowań wystawienia sztuki. Widzowie mogą podpatrzeć aktorki i reżysera podczas prób, ich pracę, budowanie roli, relacje w zespole. To wyjątkowa okazja „wniknięcia” do środowiska teatralnego i zrozumienie twórczego procesu.
występują: Anna Orłowska, Zofia Sochaczewska, Hanna Stacewicz
scenariusz i reżyseria: Darek Sikorski
scenografia: Darek Sikorski
kostiumy i stylizacja: Teatr Zakaz
technika: Jerzy Frączek.
fot. Anna Michalak-Pawłowska
SEVENTH HEAVEN – spektakl Teatru Tańca TEST
dla widzów 15+
7 października, godz. 18.00
weź bezpłatną wejściówkęWielki powrót najbardziej jazzowego spektaklu Teatru Tańca TEST. Niepowtarzalne taneczne przedstawienie nawiązujące do tradycji musicali, jako hołd dla choreografa Bob’a Fosse.
Spektakl taneczny inspirowany starymi filmami muzycznymi i pięknem tańca jazzowego.
Scenariusz i choreografia: Izabella Borkowska
Reżyseria i scenografia: Darek Sikorski
Stylizacja: Aleksandra Olszewska
Światło: Jerzy Frączek.
Muzyka: min. Robbie Williams, Anne Lennox, Voice Band, Tony Bennett, Postmodern Jukebox i inni.
Dawno temu gdzieś w Ameryce, czasy prohibicji. Lokal SEVENTH HEAVEN prowadzi Madam Sugar Kowalczyk i robi to półżartem, a czasem półserio. To podziemny klub tylko dla wtajemniczonych. Tutaj można przyjść, pokazać najnowszą kreację, potańczyć i zapomnieć o bożym świecie. Tutaj zagłusza się samotność i przestaje gonić za marzeniami. SEVENTH HEAVEN to miejsce, które żyje nocnym oddechem, jazzem i nadzieją na lepsze jutro. Ale czy wszystko jest takie jakie wydaje się na pierwszy rzut oka? Jakie skrywane tajemnice mają goście? Co takiego nieoczekiwanego może jeszcze przydarzyć się w lokalu? Chcecie to zobaczyć?
Tańczą:
Katarzyna Gajewska-Kulma – jako szefowa lokalu Madam Hortensja „Sugar” Kowalczyk
Magdalena Sobieska – jako wierna, choć znudzona kelnerka Angry Poppy
Mateusz Wojasiewicz – Little Boy Bob, czyli chłopiec na posyłki
Agnieszka Wereszczyńska – Hot Ginger, czyli seksowna dziewczyna gangstera
Joanna Lach – jako wieczna marzycielka Violet Hope
Julia Niedźwiecka – Lucky Rose, czyli ekscentryczna bogaczka
Kamila Wasilewska – Sweet Lily, czyli naiwna dziewczyna z prowincji
Izabella Borkowska – jako intrygujący Mistery Gerber
Maciej Oficjalski – jako Fred Gigolo, fordanser nie tracący nadziei
Łukasz Broniak – Gene Gigolo, czyli tańczący hazardzista, brat Freda
oraz tancerki rewiwe – Karolina Kupczak, Marta Rusiecka
Produkcja: Dorożkarnia 2021.
fot. Dominik Kotowski
LockART- spektakl Teatru Tańca JAZZ
spektakl dla widzów 15+
8 października, godz. 18.00
weź bezpłatną wejściówkęCzas pandemii, zespół taneczny w swoim miejscu prób, przychodzi jak zwykle, pomimo ograniczeń, na zajęcia. Zespół wie jednak, że na tej próbie, kończącej nowy spektakl taneczny, będzie postawiona kamera a nagranie zostanie później wykorzystane do realizacji filmu dokumentalnego o nich. Początkowo onieśmieleni obecnością kamery, szybko przechodzą do stałej rutyny próby i naturalnego zachowania. Pojawiają się też prywatne emocje i odczucia, pokazujące indywidualność, stan ducha i osobiste przemyślenia.
Spektakl Teatru Tańca Jazz pod tytułem LockART próbuje pokazać, jak ruch wiąże się z przekazywaniem emocji i naszych przeżyć. Taka sama sekwencja taneczna, może być różnie rozumiana, może mieć inne znaczenie dla tancerza/tancerki i osób na widowni.
Teatr Tańca Jazz pokazuje jak bardzo słowa wpływają na taniec lub, jak można poprzez tekst, podkreślić emocje w ruchu albo zupełnie je przekreślić. To wiąże się z interpretacją i odbiorem gestu, tancerzy, tańca a co za tym idzie przekazu i zrozumienia choreografii.
W spektaklu wykorzystywana jest tylko polska muzyka (m.in. Mariusz Januszkiewicz, Mery Spolsky, Sanah, Voo Voo, Kwiat Jabłoni, Renata Przemyk, Kaśka Sochacka, Kasia Moś, Kasia Lins).
Tańczy Teatr Tańca Jazz w składzie: Paulina Grzęda, Marta Jankiewicz, Szymon Kleszcz, Milena Maciejewska, Dagmara Rudzińska, Paulina Rudzińska, Joanna Rybacka, Anna Tułodziecka, Aleksandra Wojciechowska, Anna Wojciechowska, Weronika Wójcik, Urszula Zawadzka
scenariusz i choreografia: Izabella Borkowska
reżyseria: Darek Sikorski/ Izabella Borkowska
scenografia: Darek Sikorski/ Paulina Rudzińska
technika: Jerzy Frączek.
fot. Aleksandra Bechcicka
WARSZTATY CYRKOWE
warsztaty rodzinne, międzypokoleniowe, dla dzieci, młodzieży, dorosłych (również seniorów)
7 października, godz. 11.00-13.00
wstęp wolny
Podczas wydarzenia o szczyptę szaleństwa zadbają trenerzy cyrkowi z Podrzuć.to W strefie cyrkowej każda osoba (i mała i duża) będzie mogła spróbować swoich sił w żonglowaniu piłkami i obręczami, kręceniu hula hoop oraz robieniu sztuczek na poi.
Na warsztatach znajdziecie wsparcie trenerów i dużo kolorowego sprzętu!
Podrzuć.to organizacja zajmująca się na co dzień szerzeniem idei pedagogiki cyrku, organizacją szkoleń, prowadząca warsztaty cyrkowe dla dzieci, dorosłych i seniorek, sprzedająca rekwizyty cyrkowe tworzone rękodzielniczo w Polsce.
fot. archiwum Podrzuć to
SŁUŻEWSKI DOM KULTURY
ul. Bacha 15
PRZESTRZENIE – Teatr Tańca AFERA
spektakl dla widzów 12+
6 października, godz. 19.00
bezpłatne wejściówki na www.biletyna.pl
Spektakl miał swoją premierę podczas projektu finansowanego ze środków Funduszu Edukacji Kulturalnej m. st. Warszawy w 2022 r. Przestrzenie to próba dialogu, poszukiwania i pokazania porozumienia pomiędzy ludźmi prezentującymi różne poglądy, wyznania, postrzeganie rzeczywistości.
reżyseria i choreografia: Magdalena Golla.
fot. Maciej Tengli
PŁASZCZYZNY – Teatr Tańca AFERA
spektakl dla widzów 12+
6 października, godz. 19.50
bezpłatne wejściówki na www.biletyna.pl
Płaszczyzny są zarówno metafizycznym przeświadczeniem o istnieniu pewnej sytuacji, jak i realną, fizyczną formą, której można doświadczyć. Wyznaczone osiami ciała tworzą i kierunkują działanie człowieka.
reżyseria i choreografia: Magdalena Golla.
fot. Maciej Tengli
Biblioteka Publiczna im. Z. Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
ul. Wiktorska 10
TEATR W BIBLIOTECE – MÓJ TEATR JEST TAM GDZIE JA
spektakl dla dzieci 5+
6 października, godz. 17.00
Uwaga! miejsce wydarzenia: Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, ul. Tyniecka 40 a, Warszawa
wstęp wolny, obowiązują zapisy: tel. 22 646 46 49 | on-line: www.mbddim.pl | mailowo: mbddim@bpmokotow.waw.pl
Interaktywny spektakl stworzony z myślą o małym, ale także większym widzu, opowiadający o sile marzeń.
Główna bohaterka Joanna, kelnerka z potrzeby, artystka z wyboru, wciąga przybyłych gości w swój tajny plan – przy ich współudziale chce namówić właściciela kawiarni – Krzysztofa aby otworzył w kawiarni teatr i… występował razem z nią. Na oczach widzów ze zwykłych, kawiarnianych rzeczy tworzony jest świat teatru – łyżka staje się gryzącą wszystkich Hanią, obrus – sceniczną kotarą czy kredens, przedszkolem z krzyczącymi filiżankami-dziećmi.
Spektakl to opowiedziana z dużą dozą humoru historia o sile jaka w Nas drzemie – jeżeli chcemy coś zrobić, naprawdę możemy wszystko!
tekst : Maria Wojtyszko
teksty piosenek, reżyseria, adaptacja: Magdalena Młynarczyk
scenografia i kostiumy: Katarzyna Kucharska
muzyka: Magdalena Gorwa
Występują:
Joanna: Julia Bochenek
Krzysztof: Maciej Łabaz
fot. Maciej Zakrzewski
KLUB DOWÓDZTWA GARNIZONU WARSZAWA
al. Niepodległości 141 a
TWARZ(OWA) – spektakl Teatru po 40
spektakl dla widzów dorosłych
7 października, godz. 17.00
bezpłatne wejściówki, tel. 261 871 072, 261 842 335
Trzy epizody – Twarz, Lustro i Maska – przenoszą widzów w kobiecy światy pełne emocji, tajemnic i refleksji.
Pierwszy jest podróżą w głąb naszego wnętrza, do tego, co najbardziej autentyczne i jednocześnie najbardziej ukryte. Drugi epizod, Lustro, kieruje nasze spojrzenie na relacje międzyludzkie. Czy widzimy samych siebie tak, jak nas widzą inni? Czy potrafimy spojrzeć w lustro i zaakceptować to, co tam zobaczymy? – pytają artystki. Ostatni epizod, Maska, zaprowadzi widza w świat pozorów i kłamstw, które tak często zakrywają nasze prawdziwe ja. Czy jesteśmy gotowi zdjąć maski i pokazać światu prawdziwą twarz?
fot. Andrzej Wysocki
TWARZĄ W TWARZ
warsztaty dla osób od lat 16
7 października, godz. 14.00-16.00
bezpłatne wejściówki, tel. 261 871 072, 261 842 335
Warsztaty poprowadzą instruktorki z Klubu: teatr i ruch.
Warsztaty teatralne i ruchowe inspirowane spektaklem Twarz(owa), który będzie można obejrzeć po zajęciach. Będziemy pracować z ciałem, rekwizytem (marynarka, maska, kartka papieru) oraz głosem.
HARMONOGRAM WYDARZEŃ
Miejsce | warsztaty | spektakl | godzina |
6 października | |||
Teatr Lalek Guliwer | KOZIOŁEK MATOŁEK | godz. 10.00 | |
Nowy Teatr | GDZIE SIĘ KRYJĄ ZMYSŁY? | godz. 10.00 | |
Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI/Teatr w Bibliotece | MÓJ TEATR JEST TAM GDZIE JA | godz. 17.00 | |
Nowy Teatr | MIESZKANIE NA URANIE | godz. 19.00 | |
Teatr Dramatyczny – Scena Przodownik | I ŻE CIĘ NIE OPUSZCZĘ | godz. 19.00 | |
Dom Kultury Kadr/Studio Teatralne Kadr | PRZYJĘCIE | godz. 19.00 | |
Służewski Dom Kultury/Teatr Tańca Afera | PRZESTRZENIE | godz. 19.00 | |
Służewski Dom Kultury/Teatr Tańca Afera | PŁASZCZYZNY | godz. 19.50 | |
Dorożkarnia/Teatr Zakaz | PLAN LEKCJI | godz. 20.00 | |
7 października | |||
Miejsce | warsztaty | spektakl | godzina |
Dorożkarnia | WARSZTATY CYRKOWE | godz. 11.00 | |
Teatr Lalek Guliwer | PORCE I LANA | godz. 11.00 i 13.00 | |
Dom Kultury Kadr | SZTUKA IMPROWIZACJI I TWÓRCZE MYŚLENIE | godz. 12.00 | |
Nowy Teatr | GDZIE SIĘ KRYJĄ ZMYSŁY? | godz. 12 i 14.00 | |
Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa | TWARZĄ W TWARZ | godz. 14.00 | |
Dom Kultury Kadr | WYOBRAŹNIA BEZ GRANIC | godz. 14.00 | |
Nowy Teatr | WARSZTATY RODZINNE DO SPEKTAKLU Gdzie się kryją zmysły? | godz. 15.00 | |
Teatr Lalek Guliwer | KRÓLEWNA LOGOREA I NIEDŹWIEDŹ | godz. 17.00 | |
Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa/Teatr po 40 | TWARZ(OWA) | godz. 17.00 | |
Dorożkarnia/Teatr Tańca Test | SEVENTH HEAVEN | godz. 18.00 | |
Nowy Teatr | MIESZKANIE NA URANIE | godz. 19.00 | |
Teatr Baza | PIJANI | godz. 19 .00 | |
Teatr Scena 96 | PANI TWARDOWSKA | godz. 19 .00 | |
Centum Łowicka/ Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury | SPLECIONE | godz. 19.00 | |
8 października | |||
Miejsce | warsztaty | spektakl | godzina |
Teatr Lalek Guliwer | KRÓLEWNA LOGOREA I NIEDŹWIEDŹ | godz. 11.00 i 13.00 | |
Dom Kultury Kadr/Spektakl improwizowany dla dzieci | NIKT NIC NIE WIE | 12.00 | |
Nowy Teatr | GDZIE SIĘ KRYJĄ ZMYSŁY? | godz. 12 i 14.00 | |
Teatr Lalek Guliwer | MOJE MIEJSCE | godz. 15.00 | |
Nowy Teatr | WARSZTATY WPROWADZAJĄCE DO SPEKTAKLU Mieszkanie na Uranie | godz. 17.00 | |
Dorożkarnia/Teatr Tańca Jazz | LockART | godz.18.00 | |
Nowy Teatr | MIESZKANIE NA URANIE | godz. 19.00 | |
Teatr Baza | PIJANI | godz. 19.00 |
Kliknij w link, by pobrać program: