Register Now

Register Now

  • Projekt, w którym artyści wraz z lokalną społecznością (zaproszonymi mieszkańcami i przechodniami) będą budować ławki zgodnie z ideą zero waste. Ławki staną w wybranym miejscu na Pradze.  Wykorzystamy rzeczy znalezione w domach i na śmietnikach.

    Powstanie pięć ławek, każda inna, specyficzna, skupiona wokół innego tematu.

    • Ławka pierwsza, artystka – Monika Rakowska

    Monika nie tylko nada drugie życie przedmiotom wyrzuconym, ale i dosłownie je ożywi. Pełna roślin, żywych inspiracji, a przede wszystkim naturalnych (również zielonych) dekoracji stworzy ławkę, która będzie oddychała i współgrała z naturalnym otoczeniem. Będzie czymś z ziemi, z natury  – wolna od plastiku, sztuczności, tego co człowiek współcześnie funduje naszej planecie. Nie zabraknie popielniczki – bo paląc szkodzimy sobie, a śmiecąc – światu.

    miejsce: ul. Ząbkowska 

    termin: 14 lipca 2019, godz 12.00-16.00

    • Ławka druga – artysta David Pataraia

    David stworzy ławkę 3D. Jego koncepcja skupi się wokół historii Pragi, ale też wielowymiarowości ludzi, którzy na niej mieszkają. Chce pokazać tych, którzy mieszkali na niej kiedyś, ale i tych, którzy mieszkają na niej dziś. Docelowo ławka ma być monidłem, na którym będzie można usiąść obok Prażanina/Prażanki z dawnych czasów, „stać się nim/nią”, bądź usiąść i być jednym/jedną z nich. Te trzy wymiary pozwolą przenieść się w przeszłość, ale też podkreślą, że to my tworzymy historię tego miejsca.

    miejsce: chodnik obok przystanku, ul. Stalowa 18

    termin: 17 lipca 2019, godz 12.00-16.00

    • Ławka trzecia – artystka Natalia Żychska

    Natalia i jej ławka z miłości będą mówić o miłości na Pradze/miłości do Pragi. Skupią się wokół uczucia, które każdy z nas może rozumieć inaczej, na swój sposób. Do miejsca, do człowieka, do historii. Wykorzystując drewno,  drewniane odpadki i rzeczy przyniesione przez uczestników (te związane z miłością) zbudujemy ławkę sentymentalną, która pozwoli nam wyznać miłość – przypomnieć o miłości – opowiedzieć o miłości na nowo. Nie zabraknie złota i pięknych rzeczy.

    miejsce: ul. Ząbkowska 

    termin: 20 lipca 2019, godz 12.00-16.00

    • Ławka czwarta – artystka Dorota Cieślik

    Dorota stworzy ławkę Rozchmurz się i legalną ściankę graffiti. Jej ławka będzie ławką do rozchmurzania się, której elementem będą żylaki, chmurniaki i inne znane w jej twórczości postaci. Każdy uczestnik będzie mógł dopisać swoje dobre słowo, myśl, które będą miały na celu rozchmurzyć komuś dzień. Przy działaniach nie zabraknie dobrego humoru, a także docenienia faktu, że każdy każdemu może życzyć czegoś dobrego – głównym tematem będzie pytanie „co sprawiło ci dziś radość?”.

    miejsce: mural HWDP przy Szwedzkiej (wcześniej mural UW), lub pod murem przy przechodniaku przy Małej 12. 

    termin: 1 sierpnia 2019, godz 18.00-22.00

    • Ławka piąta – artyści Anna Szuflicka i Adam Machnio 

    Ania i Adam mają zamiar stworzyć vintage’ową ławkę, która da nowe życie wszystkim starym i zniszczonym krzesłom, fotelom, oparciom i innym elementom mebli. Wszystkie z nich znajdziemy na śmietniku, w piwnicy czy na strychu. Powstanie z tego nowy-stary mebel, na którym będzie można usiąść. A gdyby tak każdy z nas miał okazję stworzyć coś na bazie własnych wspomnień i historii? Meble pamiętają rodzinne sytuacje, wyjątkowe momenty i wspomnienia. Przywróćmy je raz jeszcze.

    miejsce: ul. Brzeska plac przed Offside

    termin: 4 sierpnia 2019, godz 11.00-15.00

    Autor i koordynator projektu Mobilny warsztat ARTystyczny! – Szymon Gotowski, szymon.gotowski@dorozkarnia.pl 

     

    Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Więcej wydarzeń

Zimowy Sztuk-Mix

10/02/2025 - 14/02/2025

Dorożkarnia

Babel - spektakl Teatru Tańca JAZZ

21/12/2024 - 21/12/2024

Dorożkarnia

TANIEC PONAD GRANICAMI: warsztaty metody GaGa

14/12/2024 - 14/12/2024

Dorożkarnia

Rodzinne warsztaty ceramiczne

14/12/2024 - 14/12/2024

Dorożkarnia

Content | Menu | Access panel