PŁYTY FESTIWALU TEN-TON MOŻNA KUPIĆ W SKLEPIE INTERNETOWYM WYGRAJ SUKCES
Piosenki można odsłuchać na kanale YouTube wydawnictwa MTJ
PIOSENKI MIECZYSŁAWA SZCZEŚNIAKA
Zgodnie z wyborem młodych wokalistów uczestniczących w festiwalu TEN TON, proponujemy Państwu repertuar jednego z najbardziej interesujących polskich wokalistów – Mieczysława Szcześniaka. Ta wyjątkowa atencja młodzieży dla tego Artysty tkwi w Jego ogromnym talencie, silnej osobowości, wielkiej wrażliwości, a także wyjątkowości wykonywanego repertuaru z gatunku pop-soul, funky, jazz-rock, czy gospel. Wymagający odbiorca bez trudu znajduje w nim ogromne pokłady piękna, prawdy i kunsztu muzycznego. W archiwum dokonań Mieczysława Szcześniaka można wysłuchać ciekawych opowieści o ważnych momentach w życiu człowieka…
Odsłuchaj lub pobierz w formacie mp3 tutaj ->
WYKONAWCY UTWORÓW:
Kinga Zielska (1, 12), Sylwia Drabik (2, 12), Katarzyna Golecka (3), Tomasz Krupa (3, 9, 11, chórki), Anna Sydor (4, 12), Sara Lewandowska, Paulina Józefowska, Anita Ryżko (5), Klementyna Bohdanowicz (6, 12), Adrianna Piotrowska (7, 9, 12), Natalia Glińska (8), Matylda Stanejko (10, 12), Monika Malec (chórki).
MUZYCY:
Jacek Piotrowski – instrumenty klawiszowe, aranżacja, Marek Napiórkowski – gitary , Robert Kubiszyn – kontrabas, Robert Luty – perkusja, udu, Piotr Nazaruk – flety, xaphoon, Przemysław Kostrzewa – flugelhorn
REALIZACJA NAGRAŃ:
Jacek Piotrowski – Studio Dorożkarnia, Łukasz Błasiński – Studio B Woobie Doobie Studios, Rafał Smoleń – Sound and More Studio, Grzegorz Piwkowski -mastering, Rafał Smoleń – Sound and More Studio – mix PRODUKCJA: produkcja muzyczna – Jacek Piotrowski, produkcja wokalna – Monika Malec, przygotowanie wokalne – Tomasz Krupa (1,5), projekt okładki – Grzegorz Pohl, producent – Anna Michalak
Produkcja – Dorożkarnia 2013
MIECZYSŁAW SZCZEŚNIAK
Zadebiutował w zespole muzycznym Ikary już jako sześciolatek, potem w zespole Funk Factory, z którym w 1984 roku zarejestrował swe pierwsze nagrania dla Polskiego Radia w Szczecinie. Występ w konkursie „Śpiewać każdy może” i Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki we Wrocławiu dał mu przepustkę do udziału w konkursie piosenki w Opolu, gdzie w 1985r. za wykonanie piosenki „Przyszli o zmroku” otrzymał główną nagrodę im Anny Jantar.
Uczęszczał m.in. do Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku. Studiował od 1987 na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W 1987 roku zaśpiewał dwie piosenki („Mój Harley Davidson” i „Gdzieś tam…”) w filmie „Opowieść Harleya”. W 1999 roku nagrał z Edytą Górniak utwór „Dumka na dwa serca” do filmu „Ogniem i mieczem”. W 1999 z piosenką „Przytul mnie mocno reprezentował” Polskę na 44. Konkursie Piosenki Eurowizji w Jerozolimie w którym zajął 18 miejsce. Jest jednym z założycieli zespołu New Life’m, grającego muzykę rozrywkową z przesłaniem chrześcijańskim.
W marcu 2006 piosenka Edyty Górniak i Mieczysława Szcześniaka „Dumka na dwa serca” wygrała plebiscyt na Najpiękniejszą piosenkę z sercem zorganizowany przez TVP1 i Radio RMF FM przy okazji akcji „Serce masz tylko jedno”. 30 października 2007 ten sam utwór zdobył Złotą Kaczkę 50-lecia „Filmu” w kategorii najlepsza piosenka filmowa. W czerwcu 2006 ukazał się jego teledysk, nagrany wspólnie z Mezo / Tabb, do piosenki „Wstawaj”.
W 2006 roku wydał swoją kolejną płytę pt. Zwykły cud.
W 2007 roku wziął udział w Krajowym Konkursie Polskiej Piosenki w Opolu. Wykonał swoją nową piosenkę „Bajka że to ja”. Na tym samym festiwalu wystąpił także wspólnie z Justyną Steczkowską i Kasią Cerekwicką.
Wielokrotnie współpracował z zespołem TGD jako solista. W 2010 roku wziął udział w koncercie związanego z nagraniem najnowszej płyty zespołu: „Liczy się każdy dzień” (2011). Zaśpiewał w duetach między innymi z: Anną Jurksztowicz, Majką Jeżowską, Kayah, Anną Marią Jopek, Lorą Szafran, Edytą Górniak czy Natalią Kukulską.
Jest laureatem wielu nagród m.in. Bursztynowego Słowika na Festiwalu w Sopocie i trzykrotnym laureatem Fryderyków. Medialnym wydarzeniem był Międzynarodowy Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach, podczas którego Mieczysław Szcześniak wystąpił z Wendy Waldman. Wykonali razem piosenkę „Save the Best for Last”. W 2010r. ukazała się pierwsza anglojęzyczna płyta, przy produkcji której zaangażowani byli wybitni muzycy i producenci z Polski i USA: Wendy Waldman – zdobywczyni nagrody Grammy , muzycznego odpowiednika filmowego Oscara ; Rob Hoffman , który współpracował m.in. z Christiną Aguilerą, czy Michaelem Jacksonem; Marcin Pospieszalski; Piotr Kominek; Paweł Zarecki.
DLACZEGO PŁYTA TEN TON JEST WYJĄTKOWA
Zgodnie z wyborem młodych wokalistów uczestniczących w festiwalu TEN TON, proponujemy Państwu repertuar jednego z najbardziej interesujących polskich wokalistów – Mieczysława Szcześniaka. Ta wyjątkowa atencja młodzieży dla tego Artysty tkwi w Jego ogromnym talencie, silnej osobowości, wielkiej wrażliwości, a także wyjątkowości wykonywanego repertuaru z gatunku pop-soul, funky, jazz-rock, czy gospel. Wymagający odbiorca bez trudu znajduje w nim ogromnepokłady piękna, prawdy i kunsztu muzycznego. W archiwum dokonań Mieczysława Szcześniaka można wysłuchać ciekawych „opowieści” o ważnych momentach w życiu człowieka, o miłości, tolerancji oraz takich, które pozwalają najzwyczajniej bawić się wyrafinowanymi dźwiękami. Dla Niego tworzyli m. in.: Jacek Cygan, Jan Wołek, Justyna Holm, Krzesimir Dębski, Krystyna Kwiatkowska, Piotr Kominek, Jarosław Dobrzyński, Hadrian F. Tabęcki, Piotr Nazaruk. Mówiąc o tym wysublimowanym repertuarze nie sposób pominąć Jego niezapomnianych interpretacji poezji ks. Jana Twardowskiego. Na przekazanej w Państwa ręce płycie zarejestrowano fascynacje młodych wokalistów z Dorożkarni tymi utworami, które wykonane z towarzyszeniem najwybitniejszych polskich instrumentalistów, z pewnością spotkają się z ciepłym przyjęciem.
Płyta zawiera również wersje instrumentalne wszystkich utworów.
Zobacz także stronę Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej TEN TON —>